YARIŞ BİLGİLERİ VE KURALLARI

Yarış Bilgileri

adidas Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K koşusu, Çanakkale Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) gözetim ve denetiminde yapılmaktadır ve yarışmalar Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF)Teknik Kuralları’na uygun olarak yapılacaktır.

adidas Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K koşusu’na kayıt olan tüm sporcular, sitede yayınlanmış ‘Yarış Talimatnamesi’ni okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

adidas Bozcaada Yarı Maratonu start saati 11:00, 10 K koşu startı 11:15’dir.

21 K Parkuru; Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Tekirbahçe yönüne doğru ilerleyecektir. Tuzburnu’nu geçtikten sonra Sahil Yolu’dan devam edecektir.

Cumhuriyet Mahallesi’nin geçilmesinden sonra yine Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecektir.

10 K Parkuru; Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Tekirbahçe yönüne doğru ilerleyecektir. Akvaryum Koyu’na varmadan 5. kilometrede geriye dönülerek yine Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecektir.

adidas Bozcaada Yarı Maratonu yaş grupları aşağıdaki gibidir:

Kadınlar: 35-44 / 45-54 / 55-64
Erkekler: 35-44 / 45-54 / 55-64 / 65-74

Yarışı tamamlayan her sporcuya anı madalyası verilecektir.

Kürsü ödülleri daha sonra açıklanacaktır.

Kurallar

Yarış parkurunda kurulmuş olan çip noktalarında yer alan çip halılarından geçilmediği takdirde Türkiye Atletizm Federasyonu diskalifiye kuralları geçerlidir.

Yarı Maraton’a 18 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayanlar, 10km Koşusu’na 16 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sakıncası bulunmayanlar katılabilir.

Yarı Maraton ve 10 K koşusuna göğüs numarası ve çip takmamış sporcullar kabul edilmeyecektir.

21K ve 10K kategorilerinde kayıt ücreti 85.00 TL’dir. Kayıt ücretinden bir kısım Bozcaada Hayvan Barınağı’na bağışlanacak ve kayıt olan her koşucu için bir fidan dikilecektir.

SPONSORLAR
BOZCAADA'YA NASIL GİDERİM?
Ulaşım, konaklama ve diğer konularda bilgi için tıkla!