Ulaşım

Bozcaada’ya geçebilmek için Çanakkale’nin Ezine ilçesinde bulunan Geyikli İskelesi’ne gitmen gerekiyor. Geyikli ile Bozcaada arasında sefer yapan arabalı feribotlara binerek Bozcaada’ya ayak basabilirsin. GESTAŞ tarafından işletilen feribot seferleri hakkında güncel bilgiye bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin. Bulunduğun yerden Bozcaada’ya nasıl ve ne ile gideceğin ise tamamen senin keyfine kalmış. (ARABAYLA / İSTANBUL – ANKARA – İZMİR)

ARABAYLA

İSTANBUL – BOZCAADA
İstanbul’dan yola çıkanlar için iki farklı güzergah bulunuyor.

Birinci Seçenek

İstanbul-Bozcaada arasını karayoluyla geçmek için de iki alternatif bulunuyor. İlki için Tekirdağ yolundan Gelibolu’ya inebilir, buradan da feribot ile Lapseki’ye geçebilirsin.Bu iki alternatif arasında zamanlama açısından çok büyük farklar bulunmuyor. Dolayısıyla yoğunluğa göre dilediğiniz seçeneği tercih edebilirsin. Her iki güzergahta da GESTAŞ tarafından işletilen feribot seferleri hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin.

İkinci Seçenek

İkinci seçenek olarak da Yenikapı-Bandırma arasını hızlı feribotla geçebilirsin. Bunun için Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye geçerek Geyikli İskelesi’nden Bozcaada’ya geçebilirsin.

Yenikapı-Bandırma arasında İDO tarafından düzenlenen seferler hakkında güncel bilgiye bu bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsin.

İZMİR – BOZCAADA

İzmir’den yola çıkanları ise 297 kilometrelik keyifli, bol manzaralı bir rota bekliyor. Eğer Bozcaada’ya İzmir’den geliyorsan Aliağa-Ayvalık-Ezine rotasını takip ederek Geyikli İskele’ye ulaşabilirsin.

ANKARA – BOZCAADA

Ankara’dan yola çıkanları yaklaşık 8 saat sürecek 726 kilometrelik bir yol bekliyor. Eğer Ankara’dan Bozcaada’ya gelmek istiyorsan Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çan, Bayramiç, Ezine yolunu takip ederek Geyikli İskelesi’ne varabilirsin.

OTOBÜSLE

Bozcaada’ya ilginin yoğun olduğu yaz aylarında İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden Bozcaada’ya direkt olarak otobüsle ulaşabilirsin. Bu otobüsler seni Geyikli İskele’ye kadar götürecektir. Sonrasını ada feribotuyla tamamlaman gerekiyor. Bu 3 şehir dışından geleceksen ya da Bozcaada’yı sezon dışında ziyaret edeceksen, bulunduğun şehirden Çanakkale ya da Ezine Otogar’a ulaşman yeterli. Buradan bineceğin bir taksiyle ya da minibüslerle Geyikli İskele’ye gelerek yine ada vapuruyla Bozcaada’ya ayak basabilirsin.

Geyikli İskele ile büyük şehirler arasındaki otobüs yolculuklarının tahmini süresini ise aşağıda görüntüleyebilirsin.

İstanbul’dan 7 Saat Ankara’dan 12 SaatBursa’dan 6 Saat Eskişehir’den 9 Saat İzmir’den 5 Saat Alanya’dan 16 Saat

UÇAKLA

Bozcaada’ya gitmek için tercih ettiğin seçenek uçak yolculuğu ise rotan belli: Çanakkale Havalimanı. Yılın belirli dönemlerinde değişse de, buraya düzenli olarak Ankara ve İstanbul kalkışlı uçaklar iniyor. Dolayısıyla Ankara ya da İstanbul dışında bir şehirdeysen aktarma ile Çanakkale Havalimanı’na gelebilirsin. Havalimanına indikten sonra taksi ile direkt olarak Geyikli İskele’ye geçebilirsin. Dilersen taksi ya da minibüs ile Çanakkale Otogarı’na geçebilir, buradan bineceğin otobüsler ile Geyikli İskele’ye ulaşabilirsin.

SPONSORLAR
BOZCAADA'YA NASIL GİDERİM?
Ulaşım, konaklama ve diğer konularda bilgi için tıkla!