SOSYAL SORUMLULUK
adidas sporun yaşamları değiştirebilme gücüne inanıyor. Bu anlayışla sponsoru olduğu Bozcaada Yarı Maratonu’nu benimsediği sürdürülebilirlik vizyonuyla şekillendiriyor.

Koşu heyecanı ve fazlasını arıyorsan sen de adidas Bozcaada Yarı Maratonu’nda bizimle ol!
ÇEVREYE DİKKAT ÇEKİYORUZ

adidas, globalde Parley işbirliğiyle okyanusları plastiklerden arındırmaya yönelik çalışmalara imza atarken, “Dünyamız için Geleceği Şekillendir” yaklaşımını Bozcaada Yarı Maratonu’na da taşıyor. Parkurlara yerleştirilen doğa dostu yönlendirmeler, isteyenlerin katılabileceği plastik toplama etkinlikleriyle sporla yaşamları değiştirebilme gücümüzü birlikte ortaya koyuyor. Yarışlar boyunca ayrı kutularda toplanacak plastikler, çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla Bozcaada’da kalıcı bir sanat eserine dönüşüyor.

YEŞİL BOZCAADA

Bu sene düzenlenecek adidas Bozcaada Yarı Maratonu ile Bozcaada’da yeşil bir iz bırakmak istiyoruz. 21K Yarı Maraton ve 10K koşusuna kayıt olan her koşucu için adaya bir ağaç dikilmesini sağlıyoruz.

PAKİZE’YLE KOŞUYORUZ

Bozcaada’nın meşhur canı Pakize’yle birlikte sokak hayvanları için koşuyoruz. Katılımcıların adidas Bozcaada Yarı Maratonu’na katılabilmek için ödedikleri kayıt paralarının bir kısmını Bozcaada’daki hayvan barınağına bağışlıyoruz.

SPONSORLAR
BOZCAADA'YA NASIL GİDERİM?
Ulaşım, konaklama ve diğer konularda bilgi için tıkla!